„U” Cluj a pierdut cu un scor de 3-2 meciul cu Farul Constanţa.

În ciuda faptului că jocul a început promiţător pentru clujeni care au înscris primul gol, încă din minutul 5, prin Alex Pop, meciul de pe arena “Gheorghe Hagi“ nu a avut un final promiţător pentru Universitatea. La jumătatea reprizei, gazdele au egalat prin Lică, iar până la finalul acesteia Stoica a a mai înscris încă o dată pentru gazde.

La 10 minute după stratul reprizei secunde Alex Pop a egalat pentru clujeni. Totuşi, Lică a marcat din nou și a readus Farul în avantaj. Astfel, meciul s-a încheiat cu 3-2.

Universitatea Cluj rămâne, prin urmare, în a doua jumătate a clasamentului din Liga a 2-a.

Pentru „U” Cluj urmează meciul cu CS Mioveni. Partida e programată duminică, 20 octombrie 2019, de la 11:30, la Cluj.

Articolul precedentAu început înscrierile pentru cea de a XI-a ediție a Galei ,,10 pentru Cluj”
Articolul următorVIVO! Cluj-Napoca sărbătorește finalizarea procesului de modernizare prin deschiderea de noi magazine