CFR Cluj nu a început prea bine aventura europeană din acest sezon, după înfrângerea de pe teren propriu cu suedezii de la Malmo, scor 0-1. Returul are loc în data de 1 august, în Suedia, începând cu ora 20.00.

La aproape patru ani de la ultima participare într-o competiție europeană, CFR Cluj a revenit pr prima scenă chiar în Liga Campionilor. Suedezii de la Malmo au fost însă o nucă tare pentru campioana României, care a făcut un meci slab, pierdut în cele din urmă cu 0-1.

De altfel, clujenii au avut mai bine de 90 de minute în care nu au dat niciun șut pe poartă. Nici apărarea nu a funcționat mai bine, defensiva feroviară cedând chiar înainte de pauză, când în minutul 43, Strandberg a marcat golul care avea să decidă și scorul final al partidei.

Astfel, calculele campioanei se complică pentru meciul retur, care va avea loc la Malmo, în data de 1 august.

Articolul precedentFOTO | Au fost reluate căutările directorului APIA Cluj pe lacul Beliș
Articolul următorFOTO | Bombă neexplodată din Al Doilea Război Mondial găsită în curtea unei case