CFR Cluj a încheiat la egalitate manșa tur din turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, manşă disputată cu Celtic Glasgow.

Meciul din Gruia a avut un început mai agresiv, dar în a doua parte a primei reprize ambele echipe s-au mai temperat. Totuşi, scorul a fost deschis de Rondon, in minutul 28, dupa un contraatac fulgerator al clujenilor. Campioana Scotiei, însă, a reusit să egaleze repede, in minutul 38, cand Forrest l-a invins pe Arlauskis cu un sut excelent plasat de la aproximativ 15 metri.

Actul secun a început în forţă pentru clujeni, însă aceştia nu au mai reuşit nici o înscriere. În ciuda ocaziilor, partida s-a încheiat la egalitate, scor de 1-1, ceea ce face ca Celtic să  porneacă drept favorita în returul de saptămâna viitoare de la Glasgow, mai exact marți, 13 august 2019, când se va disputa returul dintre CFR Cluj și Celtic.

Articolul precedentÎnceperea Stagiunii 100 la Opera Română din Cluj, marcată cu un spectacol de excepţie în aer liber
Articolul următorReprezentanţii Umbrela Anticorupție Cluj cheamă clujenii la protest pe 10 August