CFR Cluj a fost eliminată de Malmo din preliminariile Ligii Campionilor, va continua în a doua competiție europeană destinată cluburilor. Președintele ardelenilor, Iuliu Mureșan, a declarat că i-a felicitat pe jucători pentru efortul depus în returul din Suedia.

Malmo și CFR Cluj au remizat în Suedia, scor 1-1. În tur, campioana Suediei s-a impus cu 1-0. CFR va juca în turul trei preliminar din Europa League. Scorul a fost deschis cu o execuție de generic a mijlocașului sârb de la CFR, Damian Djokovic, care a reluat din foarfecă o minge centrată după o lovitură liberă.

Suedezii au revenit în meci și au marcat prin Traustason, în minutul 54. Culio și-a lăsat echipa în inferioritate numerică în minutul 77, după un fault stupid în apropierea tușei, la mijlocul terenului.

În Europa League, CFR Cluj va juca împotriva învingătoarei din dubla FK Sutjeska Niksici (Muntenegru) – FC Alashkert Erevan (Armenia). În tur, Alashkert s-a impus, scor 1-0, returul urmând să aibă loc joi.

Articolul precedentTIFF-ul, exportat și la Oradea pentru trei zile de film
Articolul următorAventura unui şofer clujean: beat la volan, a intrat cu maşina în poarta sediului poliţiei! Mai apoi, şi-a văzut liniştit de drum