CFR a pierdut, la Botoşani, în meciul cu Poli Iaşi, cu un scor de 1-2, fiind  la a doua înfrângere pe acest teren.

Chiar dacă cei care au deschis scorul au fost clujenii, prin Costache în minutul 10, argentinianul Juan Pablo Passaglia a marcat pentru ieşeni în ultimul minut al primei reprize.

În repriza secundă Gallego a profitat de gafa lui Arlauskis și a marcat în minutul 76, reuşind să facă un 2-1 pentru Poli Iaşi.

Astfel CFR Cluj, deşi au rămas lider în Liga 1, le-au dat şansa ieșenilor să urce pe poziția a 6-a.

Articolul precedent11 animale au ars de vii într-un incendiu! Pompierii s-au luptat cu flăcările mai bine de patru ore (FOTO)
Articolul următorUn şofer a rămas încarcerat în urma unui accident petrecut pe Calea Turzii