Campioana României nu a avut nicio emoție în returul de la Cluj, din turul 3 al Europa League, și a trecut cu 5-0 de FC Alashkert, după ce în tur a fost 2-0 pentru clujeni.

Meciul nu a avut niciun istoric, clujenii dominând copios partida de la Cluj. Culio a deschis scorul din penalty, iar până la pauza a fost 2-0, după reușita francezului Omrani.

Repriza secundă i-a găsit pe feroviari tot în atac, Hoban marcând pentru 3-0 în minutul 58. Omrani a făcut dubla din pasa decisivă a lui George Țucudean, iar tânărul Mailat a închis tabela la 5-0, în prelungiri.

CFR Cluj a jucat în formula Vâtcă – Peteleu, Vinicius, A. Mureşan, Camora – Djokovic (Bordeianu 56′), Hoban, Culio (Al. Ioniţă 64′) – Păun, Ţucudean, Omrani (Mailat 69′). Clujenii s-au calificat în playoff-ul competiției, unde vor juca cu câștigătoarea dintre Dudelange (Luxemburg)și Legia Varșovia (Polonia).

Articolul precedentPeste 30.000 de credincioși au fost în pelerinaj la Mănăstirea Nicula