CFR Cluj și-a respectat statutul de campioană și a trecut duminică de Dinamo București, cu scorul de 3-1, la finele unei partide în care toate golurile au fost marcate în repriza secundă.

După o primă repriză de tatonare, fără ocazii notabile, meciul a început practic în repriza a doua, când dinamovistul Mihai Popescu a marcat cu capul, în minutul 61.

A fost și semnalul de trezire pentru gazde, care au trecut în atac și în mai puțin de 7 minute au marcat de două ori, prin Țucudean (minutul 66) și Omrani (minutul 73). Dinamoviștii nu și-au mai revenit, iar campioana a marcat și golul trei, tot prin Țucudean, din pasa francezului Bilel Omrani.

Astfel, CFR Cluj Cluj redevine lider cu 11 puncte, în timp ce Dinamo se află pe locul 6 și are cea mai slabă apărare a campionatului, cu 10 goluri primite în cinci partide.

Articolul precedentUniversitatea Cluj, victorie la scor de neprezentare cu Energeticianul
Articolul următor60% dintre solicitările de cazare menționează plata cu vouchere de vacanță