CFR Cluj a câștigat meciul din deplasare cu FC Alashkert, scor 2-0, în prima manșă a turului trei preliminar din Europa League, obținând astfel prima victorie din aventura europeană a acestui sezon.

Pentru campioana României, ambele goluri au fost marcate de către atacantul George Țucudean, în minutele 5 și 48. Mai întâi, Țucudean a scăpat singur cu portarul după o pasă excelentă a lui Camora, optând pentru o scăriţă de efect. În repriza a doua, George Ţucudean a obținut un penalty. Tot atacantul a înscris.

CFR Cluj a evoluat în formula Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureşan, Camora – Bordeianu (Ioniță 82′), Hoban, Djokovic – Păun, Ţucudean (Tambe 68′), Mailat (Costache 62′).

Meciul retur se va disputa joi, 16 august, la Cluj-Napoca.

Articolul precedentFOTO | Accident în Iclod! Tată şi fiică, la un pas de moarte după ce un cauciuc de la maşină a explodat
Articolul următorUniversitatea Babeş-Bolyai lansează un ghid pentru combaterea discriminării