CFR Cluj continuă perioada slabă, iar dezamăgirea din Europa League s-a resfrânt și asupra evoluției din campionat, după ce viitorul i-a învins pe feroviari cu 2-1, la Cluj-Napoca.

După două înfrângeri în Europa League cu Dudelange și un egal fără goluri la Mediaș, CFR Cluj a făcut un nou pas greșit. Meciul cu Viitorul părea la îndemâna clujenilor, care după o primă repriză fără gol, au marcat în minutul 58, prin George Țucudean.

Cu 5 minute înainte de final, soarta partidei s-a schimbat radical: Văduț a prins un șut de la 40 de metri și a marcat peste portarul spaniol al CFR-ului, iar în minutele de prelungire, Mureșan a faultat în careu, iar Ianis Hagi a transformat penalty-ul.

Astfel, CFR Cluj înregistrează prima înfrângere din acest sezon, în timp ce echipa lui Hagi ajunge la 10 puncte din șapte partide.

Articolul precedentCFR Cluj, pregătită de schimbarea lui Toni Conceicao
Articolul următorAccident grav produs de un tânăr de 23 de ani! Acesta a fugit de la locul accidentului