În etapa a 11-a a Ligii 2 la fotbal, FC Brașov a întâlnit, în această dimineață, în deplasare, pe Unirea Dej.

Formația antrenată de Dan Alexa a fost învinsă de gruparea clujeană, scor 1-2. Gazdele au deschis scorul în minutul 13. Portarul Micu a respins șutul lui Pop, dar Fulga a fost atent și a înscris din câțiva metri. FC Brașov a egalat în minutul 22. Bulgarul Anghelov a punctat din lovitură de la 11 metri. Unirea Dej a marcat golul de 2-1 în repriza a doua, în minutul 48. Cocian a executat perfect, în vinclu, o lovitură liberă de la aproape 20 de metri. După acest eșec, FC Brașov este pe locul 12 în liga a doua, cu 13 puncte. Unirea Dej este prima în clasament, cu 24 de puncte. FC Brașov va întâlni, etapa viitoare, duminică, pe Stadionul Tineretului, pe CSC Dumbrăvița.

Articolul precedentPensii majorate cu până la 15% de la 1 ianuarie 2023 – Răspunsul lui Marius Budăi