În epilogul etapei a 12-a a Ligii a 2-a la fotbal s-au întâlnit, în această după-amiază, la Avrig, CSC 1599 Şelimbăr şi Universitatea Cluj-Napoca.

La capătul unui meci spectaculos, sibienii s-au impus cu 4-2, la pauză 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 7, prin Daniel Tătar, dar oaspeții au egalat în minutul 43, prin Boiciuc. Florian Haita i-a adus pe clujeni în avantaj după ce a transformat lovitura de la 11 metri din minutul 53. Francezul Biatoumoussoka a restabilit egalitatea în minutul 66. Alexandru Git a primit două cartonaşe galbene în doar două minute, astfel că oaspeții au rămas în inferioritate numerică din minutul 70. Astfel, Ciocâlteu a făcut 3-2 în minutul 74, iar Cararus a stabilit scorul final în minutul 82. Cu acest succes, CSC Şelimbăr a urcat pe locul 9, cu 17 puncte.