În ultimul meci al etapei a 10-a din Liga a 2-a la fotbal, FC Hermannstadt a întâlnit, astăzi, în deplasare, pe Unirea Dej.

Deși mari favoriți, sibienii nu au reușit să se impună și au înregistrat al doilea meci consecutiv fără succes. S-a terminat 1-1, după 1-0 pentru Hermannstadt la pauză. Scorul a fost deschis în minutul 36, de Buhăcianu, iar gazdele au egalat în minutul 65, prin Manole, din lovitură de la 11 metri. Cu trei rezultate de egalitate în ultimele 5 confruntări, FC Hermannstadt rămâne pe locul 4, cu 22 de puncte. Unirea Dej este pe locul 11, cu 12 puncte. Etapa viitoare, sibienii vor întâlni, acasă, rivala din județ, CSC 1599 Șelimbăr, iar clujenii vor evolua în deplasare, tot la rivala din județ, Universitatea.

Articolul precedentCULISELE STATULUI PARALEL. Miniștrii controversați din Guvernul Cioloș