Nici venirea lui Nicolo Napoli nu poate rezolva criza de la Poli Iași. Moldovenii au fost spulberați de camipioana CFR Cluj cu 4-0, într-un meci în care campioana a lăsat impresia că putea să marcheze când dorea, scrie Digisport.

Meciul a început cu șuturile lui Itu și Omrani, ambele reținute de Brănescu. Același Itu a tras apoi peste poartă, iar Chipciu și Omrani l-au pu sdin nou la încercare pe portarul Iașiului.

Pe finalul primei reprize, Brănescu n-a mai avut ce face și a fost învins de Chipciu, iar peste alte 3 minute, Omrani a marcat și el. În repriza a doua, Deac a făcut scor de neprezentare, după un contraatac.

Poli Iași a avut prima tentativă de atac abia în minutul 73, când De Iriondo a trimis pe lângă vinclu. În minutul 87, Deac a reușit dubla, după un călcâi superb al lui Sigurjonsson, iar CFR Cluj – Poli Iași s-a terminat 4-0.

Clujenii sunt din nou la egalitate cu liderul FCSB, pe cate îl va întâlni în etapa următoare, în timp ce ieșenii rămân pe ultimul loc, cu doar 16 puncte, la 7 puncte de următoarea clasată.

Sursă: DIGISPORT

Articolul precedentNOUA declaraţie pe propria răspundere: DESCARCĂ AICI documentul pe care trebuie să-l ai când ieși din casă
Articolul următorTânăr căutat de poliţiştii clujeni după ce i-a spus iubitei sale că se va sinucide