Sepsi s-a impus cu 2-1 în fața CFR-ului, iar echipa lui Bergodi a câștigat Supercupa României. Acesta a fost primul meci oficial din România unde s-a utilizat arbitrajul video.

CFR a început tare meciul, iar în minutul 2 a deschis scorul prin Păun, care a trimis mingea în poartă cu un șut de la 25 de metri. În continuare, Păun și Deac au mai ratat ocazii importante pentru ardeleni, dar echipa lui Dan Petrescu nu a marcat.

După ce a trimis un șut pe lângă din afara careului, Cosmin Matei a egalat pentru Sepsi în prelungirile primei reprize. Sepsi a dat lovitura în minutul 85, după ce Rondon a marcat cu capul din plonjon.

Până la pauză, Sepsi a mai ratat ocazii, iar CFR a fost incapabilă să restabilească egalitatea.

Articolul precedentStrategie în alb și negru – Ediția din 9 iulie 2022
Articolul următorPASTILA PENTRU SUFLET: Întâmpină fiecare nouă zi asemenea unui sol al lui Dumnezeu