Echipa CFR Cluj a dispus joi, în deplasare, de formaţia cehă Slavia Praga, scor 1-0, într-un meci contând pentru grupa G din Conference League. CFR ocupă ultimul loc în grupă, cu 4 puncte.

Slavia a controlat meciul, dar CFR a dat lovitura la finalul primei reprize, după ce Janga a deschis scorul în minutul 45. Până la finalul partidei, CFR s-a apărat exemplar și nu a mai primit gol. În celălalt meci al grupei, turcii de la Sivasspor au fost învinși cu 3-4 de Ballkani, din Kosovo. Astfel că după 3 etape, toate cele 4 echipe din grupă au câte 4 puncte. Joia viitoare, CFR va juca, la Cluj, returul cu Slavia Praga.

Articolul precedentCu drag despre România | Crâmpeie din istoria județului Giurgiu
Articolul următor13 bărbaţi reţinuţi în urma percheziţiilor din judeţele Cluj şi Maramureş într-un dosar de trafic de droguri