Fotbaliştii de la U Cluj au reuşit să obţină victoria în meciul cu Chiajna.

Meciul s-a disputat pe Cluj Arena şi nu a prezentat nici o fază importantă din partea nici uneia dintre echipe. În minutul 39, a fost acordat un penalty, după un contact între Takacs și Bari. Astfel, Albu a reuşit să marcheze pentru Chiajna, care la pauză se afla în avantaj.

Partida secundă părea că va fi una fără succes fără clujeni, însă, Florescu a reuşit să egaleze, făcând un scor de 1-1. Norocul celor de U Cluj a venit în prelungiri, Kay reuşind să înscrie pentru clujeni şi să le aducă scorul de 2-1.

Astfel, echipa pregătită de Adrian Falub a reușit să obțină cele trei puncte.

Univeristatea Cluj urmează să joace în deplasare cu Turris Turnu Măgurele.

Articolul precedentBaschet masculin: U-BT, victorie în meciul cu Sodertalje Kings
Articolul următorAu fost recepţionate lucrările de alimentare cu apă potabilă a localităţilor Bădeşti şi Chidea