Universitatea Cluj s-a impus cu 3-0 în meciul disputat cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu.

Clujenii au jucat în deplasare și au avut inițiativa încă din start, dar au reușit să înscrie abia cu 10 minute înainte de pauză, atunci când Alex Pop a șutat de la centrul terenului și a deschis scorul. Tot Pop a marcat și cel de-al doilea gol pentru clujeni, cinci minute mai tarziu.

În cea de-a doua repriză, Rafa l-a găsit excelent în careu pe Goga, iar căpitanul clujenilor a dus scorul la 3-0.

Astfel, Universitatea Cluj a obținut primele puncte ale sezonului.

Clujenii voi juca următorul meci în deplasare, sâmbătă, 17 august, de la ora 15:30, împotriva celor de la FC Argeș

Articolul precedentRomânia a obținut patru medalii de bronz la Cupa Europeană de judo Under-21
Articolul următorCurățenie în pădurea de lângă zona „La Terenuri” din cartierul Mănăștur