Unirea Constanta a fost învinsă, scor 1-2, de Unirea Dej, în etapa a 5-a a Ligii a 2-a de fotbal.

Unirea a deschis scorul în minutul 84 de Pandele și a condus până în minutul 90 când ardelenii au adus golul egalizator marcat de Florin Blaj iar Angelo Cocian a fost cel care a adus victoria, în cel de-al treilea minut de prelungiri..

Unirea Constanța: Udrea (cpt.) – Chirițoiu, Ardelean, Ciuciulete, Șuteu, Cană, Coza, R. Gab. Zamfir, Pandele, Al. Enache, Ad. Niță
Rezerve: M. Popescu – Cireșoiu, Arnold, R. Trif, Șerbănescu, Lăcătuș, Rob. Tudor, L. Mitrică, Malama
Antrenor: Dacian Nastai

Unirea Dej: Railean – Burdeț, D. Pop, Dav. Maftei, Roș, Kereki (cpt.), Al. Militaru, Ad. Pop, Cocian, Al. Pop, Greu
Rezerve: Cl. Chindriș – Vomir, Chira, Vl. Bogdan, Călugăr, I. Frăsineanu, Fulga, Andr. Pop, Blaj
Antrenor: Dragoș Militaru

Sursa: Realitatea de Constanta