Universitatea Cluj este în cărți pentru promovarea din Liga a II-a, după ce victoria scor 3-0 cu Academica Clinceni a ajutat-o să urce pe locul 3.

Deși a dominat copios întreaga partidă, clujenii au reușit să marcheze abia în repriza a doua, prin Gavra, în minutul 54, după o centrare perfectă în careu. Scorul a devenit 2-0 după voleul de efect reușit de Coman. Rezultatul final a fost stabilit la ultima fază a meciului, când Ursu a transformat perfect o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, astfel că partida s-a terminat 3-0 pentru gazde.

Cu acest rezultat, Universitatea Cluj trece pe locul trei al Ligii a 2-a, depășind-o chiar pe Academica Clinceni, echipă care cea mai bună apărare a ligii, cu doar 11 goluri primite în 16 etape.

Articolul precedentCFR Cluj, fără victorie dar în continuare neînvinsă
Articolul următorUNTOLD 2019 va fi organizat în perioada 1-4 august! Primele 10.000 de abonamente scoase la vânzare