„Studenții” de la Universitatea Cluj au obținut a doua victorie a sezonului, după 3-0 cu FC Energeticianul, la revenirea pe Cluj Arena.

La meciul clujenilor a participat și galeria echipei Dinamo București, care s-a aflat în oraș pentru partida cu CFR Cluj.

Clujenii au dominat partida de pe teren propriu și au deschis scorul în minutul 18, prin Gavra, fostul jucător de la Viitorul Constanța. George Florescu și jucat excelent rolul de decar și a „făcut lumina” la mijlocul terenului pentru clujeni, pasându-i decisiv lui Giurgiu, pentru golul doi venit în minutul 42.

Tabela a fost închisă de același Gavrea, care a marcat pentru 3-0 și a adus a doua victorie a sezonului pentr U Cluj. În etapa următoare, clujenii joacă cu Politehnica Timișoara, în deplasare.

Articolul precedentConcerte și o paradă la Zilele Culturale Maghiare
Articolul următorCFR Cluj, victorie pe teren propriu în partida cu Dinamo București