CFR Cluj a învins-o în deplasare pe Sepsi, scor 1-0, într-un meci disputat miercuri seara, în cadrul etapei a doua a play-off-ului Ligii 1, scrie Realitatea Sportivă.

Gazdele au început curajos partida contra campioanei en-titre, iar în minutul 15 Safranko l-a pus la încercare pe Arlauskis, cu o lovitură de cap, dar portarul lituanian nu a avut probleme să rețină mingea.

În minutul 45, centralul partidei a arătat “punctul cu var” în urma unui henț în propriul careu comis de Radoslav Dimitrov.

Ciprian Deac a transformat lovitura de pedeapsă, reușind singurul gol al meciului.

Cu cinci minute înainte de final, Sigurjonsson a fost aproape de gol, dar nu l-a putut învinge pe Niczuly.

În urma acestei victorii, CFR Cluj a acumulat 38 și a urcat pe primul loc, într-un clasament provizoriu. De partea cealaltă, Sepsi ocupă poziția a patra, cu 24 de puncte. Ocupanta locului secund, FCSB, va evolua joi cu Academica Clinceni.