Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate, pe teren propriu, 0-0, cu Oţelul Galaţi, în ultimul meci din etapa a 13-a. CFR Cluj a rămas la 3 puncte de liderul FCSB, după remiza de pe teren propriu cu Oțelul.

În prima repriză clujenii au avut un singur şut pe poartă, prin Juricic, în minutul 34, iar oaspeţii au avut şi ei o şansă bună, la şutul lui Silva, scos de Răzvan Sava, în minutul 31.

Gazdele nu şi-au revenit nici după pauză, repriza secundă fiind săracă în faze de poartă. S-a terminat 0-0 şi Oţelul a ajuns la nouă remize în acest sezon.

Formația antrenată de Dorinel Munteanu are 15p şi este pe locul 9. De partea cealaltă, CFR Cluj rămâne pe locul secund, cu 27p, la 3 de liderul FCSB. În etapa următoare, CFR Cluj joacă tot acasă, cu Farul, iar Oțelul primește replica lui FC Hermannstadt.

Articolul precedentMinistrul Raluca Turcan anunță un nou proiect de lege: ”Aliniază domeniul cu standardele internaţionale actuale”
Articolul următorÎncă o zi liberă de la stat, la finalul lunii octombrie. Cine sunt românii care vor beneficia de ea