Universitatea Cluj și Hermannstadt s-au întâlnit într-un meci din etapa a 13-a din Liga 1. Meciul dintre Universitatea Cluj și Hermannstadt a fost câștigat de gazde, scor 1-0, după reușita semnată de Marius Briceag în minutul 83, scrie DigiSport.

Universitatea Cluj a reușit să o învingă pe gruparea din Sibiu în inferioritate numerică, după ce Ovidiu Horșia a fost eliminat.

Mijlocașul venit de la FCSB sub formă de împrumut a fost introdus pe teren în minutul 60, dar două minute mai târziu a văzut roșu direct, după un fault grosolan.

În inferioritate numerică, cei de la Universitatea Cluj au dat lovitura pe final, prin Marius Briceag, care a fost găsit excelent în careul celor de la Hermannstadt. Acesta a împins mingea în poartă cu capul, în minutul 83, iar portarul advers nu a avut nicio șansă.

În urma rezultatului din această etapă, Universitatea Cluj se află pe locul 12 în Liga 1, cu 13 puncte, în timp ce Hermannstadt ocupă locul trei, cu 22 de puncte.