Echipa de baschet masculin U-BT s-a impus, în overtime, cu un scor 106-104, în fața formației BCMU Argeș Pitești.

Primul sfert a fost condus de către adversari, la diferență de un punct, 20-19. Sfertul secund, i-a adus pe clujeni în avantaj, la fel, la distanță de doar un singur punct, scor 41-40. În cel de-al treilea sfert, scorul a fost de 69-65 pentru U-BT. Jocul și ultimul sfert s-a încheiat cu o victorie pentru „studenți” și cu un rezultat de 106-104.

U-BT va juca, în sferturile Cupei României, tot împotriva celor de la BCMU FC Argeș Pitești, miercuri, 13 martie, la Sala Polivalentă din Cluj.

Menționăm că partida din data de 11 martie a început cu un moment de reculegere în memoria lui Radu Țenter, fiul fostului antrenor de la U Cluj și al naționalei de baschet Marcel Țenter. Tânărul a decedat săptămâna trecută în urma unui accident rutier.

Articolul precedentClujul, promovat la cel mai important târg de turism din lume
Articolul următor15 mii de puieți pentru împădurirea localității Tăuți, comuna Florești