Universitatea Cluj-Napoca a câștigat duelul cu FC Hermannstadt, din etapa cu numărul 18 din Liga 2, cu scorul de 2-0, scrie Digi Sport.

În urma acestui rezultat, U Cluj trece pe locul doi în clasamentul Ligii 2, loc direct promovabil, cu un total de 39 de puncte, la un punct în fața celor de la FC Hermannstadt.

Prima ocazie importantă a partidei le-a aparținut sibienilor, când Bejan a reluat cu capul la o lovitură de la colțul terenului, dar Gorcea a plonjat foarte bine și a respins tentativa.

Scorul a fost deschis în minutul 8 de Dragoș Tescan. Romeo a deviat cu capul un balon trimis de la colțul terenului, iar Dragoș Tescan a înscris cu capul din apropierea porții.

Clujenii își puteau dubla avantajul în minutul 23, când Pîrvulescu a centrat în fața porții, dar Tescan trimite pe lângă poartă. Scorul final a fost stabilit în minutul 73, când Pîrvulescu a avansat în careu și i-a pasat în spate lui Ely Fernandes care a preluat balonul și a șutat direct în vinclul porții lui Plamen Iliev.

Articolul precedentBărbat din Hunedoara arestat după ce a păcălit 11 persoane cu chirii fictive în Cluj-Napoca
Articolul următorPutin către Șoigu: Planul tău ne costă de 1000 de ori mai mult. Suntem fasciști pentru întreaga lume