Echipa de fotbal Universitatea Cluj a obținut o încă o victorie consecutivă în meciul cu Aerostar Bacău.

Clujenii au învins cu un scor de 2-1.

Scorul pentru U Cluj a fost deschis de un autogol, înscris de către Ichim în minutul doi. După acest scor, clujenii au fost destul de defensivi în teren, Norbert Ianos reușind să înscrie pentru “studenți” în repriza secundă. Buhăcianu de la echipa advresă a reușit să marcheze în a doua repriză, meciul finalizându-se cu scorul de 2-1 și trei punte pentru Universitatea Cluj.

U Cluj va juca următorul meci cu FC Argeș. Până acum echipa are 56 de puncte si deține prima poziție în clasamentul Ligii a II-a.

Articolul precedentRevoluție imobiliară în Feleacu – Blocurile au fost interzise, iar pentru autorizațiile de construire trebuie o suprafață mare de teren