VIDEO | Planul "roşu" activat în judeţul Cluj! 11 victime într-un accident rutier

57438156_323337751699595_3200968237273579520_n
Actualizare: Conform primelor date, un bărbat de 51 de ani din Bacău, în timp ce conducea un microbuz pe DN1 E60, din direcţia Cluj-Napoca spre Oradea, ar fi adormit la volan, motiv pentru care a ieşit în afara părţii carosabile. În urma impactului, 11 persoane au fost rănite. În microbuz se aflau elevi de la o şcoală din judeţul Bacău.
Un grav accident rutier a avut loc, în această după-masă, în judeţul Cluj pe DN1, în localitatea Căpuşu Mare.
Se pare că un microbuz care transporta 10 pasageri a părăsit, la un moment dat, drumul şi s-a izbit de un podeţ.La faţa locului s-au deplasat patru ambulante SAJ, trei echipaje SMURD, o ambulantă de transport victime multiple dar şi două autospeciale de descarcerare.La ora 16:30 ISU Cluj a activat "Planul roşu de intervenţie".„
În urma accidentului rutier au rezultat 10 victime. La ora 16:30 a fost activat Planul Roșu de Intervenție. Intervin două autospeciale cu modul de descarcerare trei echipaje SMURD, o autospecială de transport victime multiple şi 4 echipaje SAJ”
, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Cluj.https://www.youtube.com/watch?v=ixMU4XEAfbM
Citește și:
- 15:36 - Hubert Thuma îl provoacă direct pe Bolojan și îl somează să clarifice poziția față de Ilfov
- 15:19 - Viktor Orban atacă Bruxellesul: „Au decis cu Zelenski să prelungească războiul din Ucraina”
- 14:56 - Eliminare dureroasă pentru Inter. Presa din Italia îl critică dur pe Chivu după dubla pierdută cu Bodo/Glimt
- 11:11 - Alertă meteo: ploi, ninsori și viscol în aceste zone din țară
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News







_24426c5f3f.webp)

_fa0439aeae.webp)

