Advertising
INCONŞTIENŢĂ: Autobuz şi troleibuz pe roşu! Şoferii au rămas fără permise (VIDEO)
10 sept. 2019, 16:19

y5454y5y4y545y4-1
Articol scris de Scris de A L
Culoarea roşu la semafor a devenit opţională pentru mulţi şoferi teribilişti, care cred că regulile de circulaţie nu li se aplică.
Aşa au crezut şi doi şoferi ale unor mijloace de transport public din Cluj.“Având în vedere imaginile apărute în spaţiul public care surprind conducătorii a doua autovehicule (autobuz şi troleibuz) care circulă pe raza municipiului Cluj-Napoca fără a respecta culoarea roşie a semaforului, vă comunicăm că poliţiştii Biroului Rutier s-au autosesizat şi au făcut verificări. Astfel, au fost identificaţi conducătorii auto, iar în cursul zilei de azi aceştia au fost sancţionaţi contravenţional cu amendă şi le-a fost suspendat dreptul de conduce pe o perioadă de 30 de zile”, au transmis reprezentanţii IPJ Cluj.https://www.youtube.com/watch?v=KVkl5X3tUgM
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:31 - Decizie fără precedent în Ungaria! Deputații și-au tăiat salariile cu 40%, iar votul a fost unanim
- 20:16 - Christian Eriksen a luat o decizie după noul incident care a șocat lumea fotbalului: „Mă concentrez pe familie și recuperare”
- 19:20 - Alertă meteo pentru 9 iunie 2026! Furtuni, vijelii și grindină în mai multe regiuni. Unde se ating 32 de grade
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News














