Actualitate· 1 min citire

Colaborare între poliţiştii clujeni şi mureşeni pentru depistarea şoferilor vitezomani

Colaborare între poliţiştii clujeni şi mureşeni pentru depistarea şoferilor vitezomani

Colaborare între poliţiştii clujeni şi mureşeni pentru depistarea şoferilor vitezomani

Scris de A L Publicat: 23 nov. 2020, 16:39

Au aplicat 40 de amenzi

În cadrul acţiunii, au fost aplicate 40 de sancţiuni contravenţionale, 29 dintre acestea fiind aplicate pentru depăşirea regimului legal de viteză.

Totodată, poliţiştii au reţinut un permis de conducere pentru depăşirea limitei legale de viteză cu peste 50 km/h, în localitate, iar un alt permis a fost reţinut pentru efectuarea unei depăşiri neregulamentare.

Sursa: Realitatea de Cluj

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate