Elevii clujeni care au obținut nota 10 la Evaluarea Națională vor fi premiați de Consiliul Județean
20 iun. 2018, 14:21
Actualizat: 20 iun. 2018, 14:21
Articol scris de Scris de A L
Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, a anunțat faptul că, în semn de apreciere pentru performanța excepțională a celor 13 elevi din județ ce au obținut media 10,00 la Evaluarea Națională din acest an, va iniția procedura de premiere în bani a acestora.
Ceremonia publică va avea loc la sediul forului administrativ județean, la o dată ce va fi anunțată ulterior.
Astfel, atât cei 13 absolvenți care au promovat probele de la Evaluare cu nota 10,00, cât și cei care, eventual, vor obține acest rezultat la finalul perioadei de contestații, ca urmare a reevaluării lucrărilor, vor primi pe lângă diplomele de excelență și o sumă de bani oferită de Consiliul Județean în semn de recunoaștere și apreciere a performanței obținute.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 13:12 - Curier, atacat cu ranga de un șofer, în Cluj: momentul, filmat de martori. Imagini, șocante
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News










