Actualitate· 1 min citire

Eveniment privat întrerupt de poliţiştii clujeni! Toţi participanţii au fost amendaţi

Eveniment privat întrerupt de poliţiştii clujeni! Toţi participanţii au fost amendaţi

Eveniment privat întrerupt de poliţiştii clujeni! Toţi participanţii au fost amendaţi

Scris de A L Publicat: 31 ian. 2021, 18:13

Amenzi de cate 500 de lei

Poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Cluj-Napoca au identificat vineri noaptea un local situat în centrul municipiului Cluj-Napoca, pe strada Fortăreţei, in interiorul căruia, la acel moment, se aflau 7 persoane, nefiind respectate prevederile impuse conform Legii 55/2020.

Astfel, în urma constatărilor efectuate, în baza Legii 55/2020, au fost aplicate sancţiuni contravenţionale în valoare de 500 de lei persoanelor aflate în interiorul localului.

De asemenea, administratorul societăţii a fost sancţionat cu amendă în valoare de 1.000 de lei.

Totodată, a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de zădărnicirea combaterii bolilor.

Sursa: Realitatea de Cluj

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate