Advertising
"România vrea democrație" - George Simion, în Statele Unite ale Americii: întâlniri cu apropiați ai lui Donald Trump

George Simion
Scris deRealitatea de Cluj
Publicat26 mar. 2026, 08:10
Actualizat26 mar. 2026, 09:25
Sursărealitatea.net
George Simion se află în Statele Unite ale Americii și participă la cea mai importantă întrunire patriotică la nivel mondial. Liderul AUR a transmis că România vrea democrație și își dorește ca președintele american Donald Trump să fie informat cu ce se întâmplă în Europa, mai exact în țara noastră. Simion are în aceste zile întâlniri cu oameni-cheie din administrația lui Trump.
Citește și
- 11:31Președintele Israelului vine în România. Isaac Herzog va fi primit la Cotroceni și va vorbi în Parlament
- 08:28Nicușor Dan participă la reuniunea din Polonia. Care este miza discuțiilor
- 08:16Liderii PSD au ieșit la atac după negocierile eșuate. Atac dur la adresa lui Bolojan: „Își bate joc de români!”
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News

























