Daniel Pancu, nervos după meciul cu FCSB: „Acum am aflat! Nu e egalitate!”

Daniel Pancu, nervos după meciul cu FCSB: „Acum am aflat! Nu e egalitate!”
Antrenorul este foarte nemulțumit de cum au fost programate meciurile
În ciuda victoriei categorice din FCSB - CFR Cluj, scor 4-1 în favoarea ardelenilor, Daniel Pancu a avut motive să se enerveze imediat după meci.
Pentru CFR ul lui Pancu, Cupa României este principalul obiectiv. Echipa din Gruia e pe 2 în grupa B și trebuie să o bată pe Rapid pe 10 februarie pentru a fi sigură de calificarea în sferturi.
Antrenorul este foarte nemulțumit de cum au fost programate meciurile din acea perioadă, giuleștenii având o zi în plus pentru pregătirea partidei.
„Jucăm cel mai important meci al sezonului marți, cu Rapid. Noi jucăm înainte cu U Cluj sâmbătă, ei joacă vineri. Acum am aflat și eu. E egalitate sau nu?! Sunt foarte nemulțumit! Ori jucăm de la egalitate, ori ce facem?
Jucăm cu U Cluj, ei joacă vineri, noi jucăm sâmbătă. CFR nu a murit!! Ce facem? O zi în plus, în perioada asta, contează enorm. Rapid s-a întărit foarte tare, U Cluj e unde e, nu e normal!
Sunt nemulțumit, am refulat. Sunt lucruri pe care le îmbunătățim. Victoria împotriva echipei campioane e foarte importantă, dar eu mă gândesc la meciul cu Metaloglobus, care e foarte greu”, a spus Pancu, la Prima Sport.
Sursa: Realitatea de Cluj
Citește și:
- 19:33 - Cristian Chivu, desemnat antrenorul sezonului în Serie A după ce a câștigat eventul cu Inter Milano
- 14:31 - Final de eră la Manchester City. Pep Guardiola pleacă după 10 ani și 20 de trofee cucerite
- 12:40 - Surprize majore în lotul Angliei pentru Mondiale. Tuchel lasă în afară nume importante și mizează pe decizii neașteptate
- 10:50 - Gigi Becali, atac la Valeriu Iftime după declarațiile despre FCSB: „Întrebați-l înainte cât a băut”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News














