Casa lui Beyonce a luat foc în dimineața zilei de Crăciun

Casa lui Beyonce a luat foc în dimineața zilei de Crăciun
Familia care locuia acolo a scăpat teafără
Casa copilăriei lui Beyoncé a luat foc în dimineaţa de Crăciun. Familia care locuia acolo a scăpat teafără, informează AP.
Incendiul a fost anunţat în jurul orei 2.00 luni dimineaţa, iar pompierii din Houston au ajuns la faţa locului, la casa de cărămidă cu două etaje, în decurs de trei până la cinci minute, potrivit Houston Chronicle.
"L-am izolat în aproximativ 10 minute", a declarat pentru ziar Justin Barnes, şeful de district al Departamentului de pompieri din Houston, Justin Barnes.
Familia lui Beyoncé Knowles a cumpărat casa din blocul 2400 din Rosedale în 1982, iar Beyoncé a locuit acolo până la vârsta de 5 ani. Ea a fost văzută făcând fotografii ale proprietăţii atunci când s-a aflat în oraşul natal pentru turneul Renaissance World Tour.
Casa din cartierul istoric Riverside Terrace a fost construită în 1946.
Cauza incendiului este în curs de investigare.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:26 - Fetiță de 12 ani, înjunghiată cu o șurubelniță pe stradă. Tatăl ei a fost și el lovit
- 20:19 - Anca Alexandrescu: „Doamna Kovesi încearcă să își facă loc în România, pentru că i se va termina mandatul și rămâne fără job”
- 17:06 - Cod galben de ploi și furtuni în mai multe regiuni ale țării
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News













