FOTO | Căruţă lovită violent de o maşină! Bărbatul din atelaj, dar şi calul au murit

accidentdeusuchintenicalcaruta
Un bărbat și-a pierdut viața într-un accident rutier produs vineri seara în localitatea Deușu din comuna Chinteni, în județul Cluj.
Potrivit primelor informații, în cursul serii a avut loc un impact pe drumul DN109A, între o căruță și un autovehicul. În urma accidentului, bărbatul din căruță a fost grav rănit, iar calul a decedat pe loc.La locul evenimentului au intervenit echipaje medicale și de pompieri.Manevrele de resuscitare făcute de medici au rămas fără rezultat, iar în cele din urmă a fost declarat decesul căruțașului.Mașina era condusa de un șofer băut. În urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat că acesta avea o alcoolemie de 0,30 mg/l alcool pur în aerul expirat.Polițiștii efectuează cercetări pentru a stabili cum s-a petrecut accidentul.

sursa: gherlainfo.rofoto: Info Trafic jud. Cluj
Citește și:
- 21:24 - Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum vineri: unde va fi înmormântat și la ce oră au loc onorurile militare
- 20:29 - Iarna lovește din nou înainte de Paște: zăpadă de doi metri la munte și ger în toată țara
- 19:27 - Mesaj de la Washington: Trump cere statelor NATO să acționeze rapid în criza din Golf
- 18:41 - Istvan Kovacs merge la Campionatul Mondial din 2026! Trei arbitri români, confirmați oficial pentru turneul final din America
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News











