George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”

George Simion
Liderul AUR George Simion a declarat, miercuri, la ieșirea din sediul Consiliul Național al Audiovizualului, că decizia privind Realitatea Plus este „subiectivă” și a cerut continuarea emisiei.
" Votul trbuie să vină în câteva minute. Nu, nu ni s-a dat cuvantul. S-a dat cuvântul avocatului. Elucidează toate spețele. Despre ce e vorba: a venit chitanța, n-a venit chitanța. ANAF-ul a dat hârtie că nu există datorii. ANAF-ul a dat hârtie că există datorii.
Atâta timp cât s-au făcut plățile, emisia trebuie să continue. Mi se pare cât se poate de subiectivă decizia. Sperăm să se ia o altă decizie în curând. Sperăm să vină votul - în câteva minute vine votul pe această speță - și să nu se ajungă la noi și noi procese pe ceva evident. S-au făcut plățile, ar trebui continuată emisia. Sperăm să se facă dreptate.
Dacă nu este - așa cum am spus de la început și pare evident - un caz motivat politic", a declarat liderul AUR George Simion, la ieșirea din sediul CNA.
Citește și:
- 13:27 - Familia Lucescu, scrisoare deschisă după înmormântarea fostului selecționer: „Nu am fost singuri nicio clipă. Vă mulțumim!”
- 11:05 - Călin Georgescu, avertisment pentru români: „Urmează o criză teribilă de gaz, petrol și alimente”
- 10:41 - Decizia în cel de-al doilea dosar al lui Călin Georgescu, amânată pentru 28 aprilie
- 09:45 - Inflația a explodat în luna martie, pe fondul crizei carburanților. Rata anuală a inflației a ajuns la 9,9% – INSSE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News











