VIDEO | Columbian prins pe aeroportul din Cluj cu 7 grame de marijuana! Acesta a declarat că a venit în ţară pentru a participa la un festival
Polițiștii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Aeroport Cluj-Napoca au depistat un cetățean columbian care intenționa să introducă în România aproximativ 7 grame marijuana, ascunse în bagajul personal.
La data de 31 iulie 2018, în jurul orei 03.30, la Punctul de Trecere a Frontierei Aeroport Cluj-Napoca, s-a prezentat pentru a intra în țară, călătorind din direcția Malaga (Spania), cetățeanul columbian C.V., în vârstă de 41 ani.Acționând în baza unei analize de risc, polițiștii de frontieră au efectuat un control amănunțit asupra bagajelor bărbatului, ocazie cu care au descoperit, într-un buzunar al rucsacului pe care acesta îl avea asupra sa, o cutie din lemn, ce conținea o substanță vegetală de culoare verde, având greutatea de aproximativ 7 grame, despre care persoana în cauză a declarat că este marijuana.În cadrul cercetărilor preliminare, bărbatul a declarat că venea în țara noastră pentru a participa la un festival, iar substanța descoperită de către polițiștii de frontieră era pentru consum propriu.Substanța vegetală urmează să fie transmisă spre expertizare, iar cercetările în cauză vor fi continuate de către un procuror din cadrul DIICOT.https://www.youtube.com/watch?v=_pjuibKRA4E
Citește și:
- 11:56 - Vreme rece, precipitații mixte și vânt puternic, până sâmbătă dimineață. Avertismentul meteorologilor
- 10:24 - Ministrul Justiției, despre numirea șefilor parchetelor de către Nicușor Dan: „La capătul acestui drum nu sunt mize personale, nume sau orgolii”
- 09:53 - Cum va fi vremea de Paște? Prognoză specială de la meteorologul ANM Radu Ilea
- 09:34 - Membrii CNA, convocați de Mihail Neamțu în urma retragerii licenței Realitatea Plus
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News











