Advertising
George Simion, după demisia lui Moșteanu: "Cu asta nu se rezolva nicidecum problema structurală a unui Guvern incapabil!"

George Simion, după demisia lui Moșteanu: "Cu asta nu se rezolva nicidecum problema structurală a unui Guvern incapabil!"
Scris de Realitatea de Cluj Publicat: 28 nov. 2025, 12:15
Liderul AUR George Simion a transmis, vineri, un mesaj imediat după anunțul demisiei lui Ionuț Moșteanu din fruntea Ministerului Apărării.
Citește și
- 15:41George Simion: „Îl aștept pe Veștea la sediul partidului să discutăm ce vrea să facă pentru țară”
- 15:11George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
- 15:05Bolojan l-a activat pe Blaga: ce plan are cu „Buldogul” și ce rol îi pregătește în PNL
- 14:53AUR anunță „victorie” în BPR din Parlament: Audierile miniștrilor "nu vor mai fi un simulacru"
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News
























