Advertising
ANM: Urmează 4 zile de ploi
30 apr. 2020, 12:45
Actualizat: 30 apr. 2020, 12:45

ANM: Urmează 4 zile de ploi
Articol scris de Scris de A L
ANM: Urmează 4 zile de ploi
Administrația Națională de Meteorologie a emis o noua informare meteo de ploi torențiale și vijelii. Vineri intră în vigoare și o alertă generală de patru zile, care anunță ploi, vijelii și grindină, în toată țara.
Din 1 mai ora 12:00 și pâmă în 4 mai la ora 22:00 va fi instabilitatea atmosferică temporar accentuată în cea mai mare parte a țării. Vor fi perioade în care se vor semnala averse ce vor avea și caracter torențial, descărcări electrice, intensificări ale vântului, vijelii și căderi de grindină. În intervale scurte de timp sau prin acumulare, cantitățile de apă vor depăși 15...25 l/mp, iar pe arii restrânse 35...40 l/mp.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:42 - Primul weekend cu temperaturi de vară din acest an. Noile date de la ANM-VIDEO
- 08:07 - Alertă maximă în România. Fragmente de dronă căzute în Galaţi. Pericol de explozie, mai mulți oameni evacuați FOTO/VIDEO
- 22:01 - Criză la pompe: stații fără motorină după ieftiniri record, apoi scumpiri bruște de până la 50 de bani pe litru
Advertising
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News
Advertising
Advertising














