Advertising
PAGUBE ÎN URMA FURTUNILOR DIN SUDUL ȚĂRII
9 mai 2025, 10:08

PAGUBE ÎN URMA FURTUNILOR DIN SUDUL ȚĂRII
Autoritățile fac bilanțul pagubelor
Mai multe zone din sudul țării au fost lovite, joi seară, de furtuni puternice.
În Dolj, meteorologii au emis cod roșu.
Au fost inundate case şi curţi, iar mai multe acoperişuri au fost distruse.
Pentru siguranţa oamenilor au fost emise 5 mesaje Ro-Alert în decurs de câteva ore.
În judeţul Mehedinţi, o furtună cu grindină a lovit mai multe localităţi, relatează Radio România Oltenia Craiova.
Autoritățile fac bilanțul pagubelor.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:10 - Analiză AEI: 1 din 3 români abia își mai permit energia. Facturile împing familiile spre sărăcie
- 09:07 - Operațiunea Jupiter - ziua 3: 400 de percheziții în dosare de evaziune, înșelăciune, delapidare, spălare de bani, contrabandă
- 08:06 - Volodimir Zelenski: ”Europa trebuie să fie prezentă la negocierile cu Rusia, dar nu ca mediator”
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News














