FOTO | Accident urmat de incendiu între Cluj şi Oradea! Două persoane au fost rănite şi au ajuns la spital

FOTO | Accident urmat de incendiu între Cluj şi Oradea! Două persoane au fost rănite şi au ajuns la spital
Două persoane au fost rănite şi au ajuns la spital
O autospecială, un echipaj SMURD și unul SAJ au intervenit în această dimineață pentru a acorda primul ajutor a două persoane rănite ca urmare unui accident rutier produs pe raza localității Negreni, între Cluj-Napoca şi Oradea.
Salvatorii au fost alertați în jurul orei 7.00, iar la locul accidentului au găsit un autoturism ieșit în afara părții carosabile, o femeie întinsă pe jos, lângă autoturism, și un bărbat ieșit din acesta.
Cele două persoane erau conștiente și au primit asistență medicală de urgență la locul accidentului, după care au fost transportați la spital pentru investigații și îngrijiri de specialitate.
Pompierii au sprijinit acordarea primului ajutor calificat, au asigurat măsurile de prevenire și stingere a incendiilor ca urmare a scurgerilor de combustibil.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

