FOTO | Două case distruse de un incendiu în localitatea Urca

FOTO | Două case distruse de un incendiu în localitatea Urca
Două autospeciale au fost alertate în jurul orei 3.30
Pompierii turdeni au intervenit în cursul nopții trecute pentru a stinge un incendiu care a cuprins două case particulare, alipite una de alta, din localitatea Urca, comuna Viișoara.
Două autospeciale au fost alertate în jurul orei 3.30 pentru a lichida flăcările care au cuprins în totalitate acoperișurile celor două case.
Locatarii au reușit să se autoevacueze până la sosirea echipelor de intervenție, în urma evenimentului nefiind înregistrate persoane rănite.
"Intervenția pompierilor a durat peste patru ore, fiind necesară evacuarea bunurilor din cele două case, după ce acoperișurile acestora s-au prăbușit. Cercetările preliminare au stabilit cauza incendiului fiind o defecțiune la instalația electrică a uneia dintre cele două locuințe", a transmis ISU Cluj.
Citește și:
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Cluj și pe Google News











